Що відбувається з курсом долара: пояснення експертки

Ілюстративне фото

За останній тиждень аномальний курс гривні-долара потішив українців, але викликав паніку як на міжбанківському ринку, так і у "валютних міняйл". Ми звикли до сезонних коливань курсу, та зазвичай вони плавні, не різкі та очікувані. Об этом сообщает nashi-v.com со ссылкой на СМИ.

Цього разу національна валюта вирішила здивувати. Про це у своєму відеоблозі "За великим рахунком" розповіла Тетяна Острікова.

Зверніть увагу! Курс валют на 5 серпня: долар та євро стрімко ростуть у ціні

За її словами, причина криється у надмірній "зацікавленості" іноземців нашим внутрішнім ринком облігацій. Наприклад, нещодавно відбувся черговий аукціон, на якому Мінфін залучив близько 17 мільярдів гривень з дохідністю 17-18%.

Чималу частку облігацій викупили саме іноземці – на понад 500 мільйонів доларів. Це й викликало різку "хвилю" на валютному ринку, а також "просідання" курсу долара, і відповідно, зміцнення гривні,
– пояснила вона.

Й додала, що недооцінена гривня – це насправді цінний ресурс, який можна дуже добре використати для країни.

"Адже, згідно з рекомендаціями Bank of International Settlements, таку ситуацію з гривнею можна використати для накопичення резервів, зниження ставок та введення повної свободи руху капіталу в країні", – підсумувала Острікова.

Дивіться відео повного випуску відеоблогу "За великим рахунком" Тетяни Острікової за 6 серпня 2019 року:


Джерело статті: “http://24tv.ua/shho_vidbuvayetsya_z_kursom_dolara_poyasnennya_ekspertki_n1188803”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя